Mesai Saatleri : Pazar hariç, 09:30 - 19:30 arasıdır
  İletişim : 0 242 318 00 81 - 0 542 284 36 22

  • Öğrencilerin yetenek ve zorluklarını belirleme ve uygun eğitim yöntemleri ile destekleme

Her öğrencinin yetenek ve becerileri farklıdır. Bu farklılıkları avantaja çevirmenin yollarını bulmak ise, önünde engel olarak görünen çalışma koşullarının belirlenmesini gerektirir. Öncelikli belirleme dersin/derslerin bir zorunluluk değil sorumluluk bilinciyle değerlendirilmesi ile mümkündür. Çocuklar/gençler kendilerini tanıdıkları oranda neyi, neden ve niçin yapmaları gerektiğini kavrayarak isteklerini de harekete geçirebilecektir.

 

  • Verimli ders çalışma yöntemleri

5-6-yas-cocuk-gelisimi-535

Eğitim sistemi içinde, nasıl ders çalışacağını bilememe, çalışmaya üşenme, hangisinden başlayacağını bilememe, zamanı doğru programlayamama, zaman çalıcılar nedeniyle dikkatin dağılması konularında ele alınan doğru yönlendirmelerle dersin verimli hale getirilmesi hedeflenir.

 

 

  • Okul fobisi, okula uyum sorunları

Okulun çocuk/genç tarafından nasıl algılandığı, arkadaşlık ilişkileri, sınıf içi iletişim, öğretmenle iletişim ve aile-okul iletişimi ele alınması gerekli konulardır.

  • Sınav kaygısı, motivasyon düşüklüğü

ergenlik 3Sınavlarda aşırı heyecanlanma, başarısızlık kaygısı buna bağlı olarak oluşan isteksizlik ve nedenlerinin incelenmesi söz konusudur.

 

 

  • Hızlı okuma ve hafıza teknikleri

  • Akran grubu etkisi

akran grubu etkisiÇocuklar/Gençler ilkokul eğitimi ile birlikte akran grubu etkisi altına girer. Çocuk/genç için bir gruba ait olmak önem taşımakta, dışlanma ise sorunların yaşanmasına sebep olabilmektedir. Bu durumda aile, çocuğu/genci uzaktan izleyerek sosyal ve duygusal gelişimi olumlu yönde sağlamaya yönelik destek içinde bulunmalıdır.

 

 

  • Kişilik değerlendirme envanterleri ve testler

testler ve ölçüm araçlarıÇocuğun/gencin kendini tanımak için ve doğru meslek seçiminde bulunmak için uygulanan envanter ve testlerdir.

 

 

  • Meslek seçimi

Meslek seçimi hayat kararları içinde en önemli kararlardandır. Meslek seçimi ile ömrün çok önemli bir kısmının geçeceği bir alanda başarı ve memnuniyet duygularını yaşamasına fırsat veren tercihleri içermelidir. Gencin meslek seçimi kişilik özellikleri ve mesleki becerilerin gerekliliğinin tanımlanmasıyla mümkündür.

Bu sebeple gencin, bireyin ,

Kendini tanıması ve

Meslekleri tanıması, meslek hakkında bilgi sahibi olması gereklidir.

facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Konu hakkında soru yada yorumlarınızı bizimle ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz